parkabi
04 خرداد 1402 - 17:11

فرهنگ شهادت قدرت نرم نظام است

اردبیل- فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر قدرت‌های اهریمنی دنیاست.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامحسین محمدی اصل ظهر پنجشنبه در یادواره شهدای آماد و پشتیبانی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل که در تالار ولایت این شهر برگزار شد، اظهار کرد: جبهه استکبار از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی با مشاهده اراده آهنین ملت ایران در مقابله با هرگونه زر و زور توطئه‌های مختلفی را علیه انقلاب تدارک دید که نمونه شاخص آن تحریک صدام حسین برای حمله به مرزهای کشورمان بود.

وی خاطرنشان کرد: در تاریخ دفاع مقدس باعظمت ترین و درخشان‌ترین حماسه خلق شده فتح خرمشهر بود که رزمندگان اسلام ضربه نهایی را بر پیکر نظام غرب و شرق زدند.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل یاد و خاطره شهدای آماد و پشتیبانی را گرامی داشت و گفت: ارزش کار آنها در کنار همراهی رزمندگان جمع آوری کمک‌ها و پشتیبانی‌های مردم از رزمندگان اسلام بود که در اوج غربت و مظلومیت به درجه رفیع شهادت رسیدند.

محمدی اصل افزود: در آستانه برگزاری کنگره ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل پیش اجلاسیه ها و یادواره‌های متعددی در حال برگزاری است و استان اردبیل در این فصل به نام و یاد شهدا و برکت نفس مبارک آنها مزین و مشهور است.

وی ادامه داد: دشمن بعد از پایان جنگ تحمیلی متوجه این اصل شد که انقلاب اسلامی با جنگ رودررو تسلیم شدنی نیست و به همین خاطر در چند جبهه توطئه‌های خود را آغاز کرد تا ملت ایران را زمینگیر کند.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل تهدید سیاسی، توطئه فرهنگی و تحریم‌های اقتصادی را از ابزارهای اصلی دشمن برای ناکارآمد جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: در همه این عرصه‌ها دشمن به شکست خود معترف است و قطعاً در این مقطع نیز در گذر از مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها پیروز میدان ملت ایران خواهد بود.

محمدی اصل گفت: مسئولان امروز به معنای واقعی خدمت به مردم را در سرلوحه کارهای خود قرار دادند تا به وصیت شهدا که همان حفظ نظام و کیان انقلاب اسلامی است در سایه همراهی مردم عمل شود.

در این مراسم مداحی و شعرخوانی شده و شرکت کنندگان با صلوات و فاتحه یاد و نام شهدای والامقام استان اردبیل به ویژه آماد و پشتیبانی را گرامی داشتند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238082